Scorpio 11° NADĚJI TONOUCÍMU

Na motivy Sabiánských symbolů, viz. Rudhyar - Scorpio 11° "A DROWNING MAN IS BEING RESCUED"

 
(00:27 03.11.2020, Brno)

Listopad, temné prázdné město, mlha číslo 4, půl hodiny po půlnoci. Ale já nejsem z cukru. Jsem na výpravě za duhovou Lunou, Lunu s duhou okolo. Porouchaná lampa pouličního osvětlení nervozně poblikává, rudá žilka jí tepe v oku. Přidávám do kroku, ten krám je pod proudem. Opatrně, lampa co nevidět možná půjde k zemi. Prudký poryv větru mi vmetl kamínek do oka. Všechno, co má ležet na zemi, je ve vzduchu. Asi se blíží tornádo, já nevím. Letos je to možný. Támhle někdo venčí plyšového psa*.

"Na kolik ho perete?" ptám se, "a neblije u ždímání?"

 Podíval se na mě škaredě.

"No co, já jednou vyprala hermelín, a.." vzpoměla jsem si.

"Topím se." Přerušil mě pán a posadil se odevzdaně do louže. "Kdy se věci začnou obracet k lepšímu?" chtěl vědět.

"Ještě ne. Je mi líto." povídám mu po pravdě. "Ale jaro, jaro by mělo bejt fakt parádně pěkný. Nemůžu se dočkat. Už teď mám nachystanou dost rozsáhlou kolekci.. " zasnila jsem se a všechny je vypočítávám. (Což chvíli zabralo.)

Pán nikde, louže prázdná, nade mnou duhová Luna**.

Tonoucí se stébla chytil, co? A nebo utekl, když to slyšel. Přemýšlím si a fotím tu vzrušující scénu na nebi. A s tím jarem to teď vypadá dokonce ještě lépe. Každá naděje a každý život se počítá!


Brno, 3.11.2020

 ---

Pozn.:

* Tohle už za pár let nikdo nepochopí.

** Kolem Měsíce i kolem Slunce se může ukázat kruh duhy. Jde o halové jevy - optické úkazy v atmosféře. To na mojí fotce není nejlepší příklad. Podrobně třeba zde. Jinak je Duhová Luna jedna z drahokamových receptur.